Kontakta oss!

Bevara akutsjukhusen

Bevara akutsjukhusen

För kontakt gällande allmänna frågor och medlemsfrågor

info@bevaraakutsjukhusen.se

medlem@bevaraakutsjukhusen.se

Martin Nedergaard Hansen

Martin Nedergaard Hansen

Ordförande, deltidsregionråd. Ledamot i regionfullmäktige och regionstyrelsen. 1:a vice ordförande i nämnden för folkhälsa- och sjukvård.

Frida Aronson

Frida Aronson

Ledamot i parlamentariska nämnden.

1:e ersättare i regionfullmäktige.

frida@bevaraakutsjukhusen.se

 

Magnus Bodenäs

Magnus Bodenäs

Ledamot i regionfullmäktige.

Ersättare i regionstyrelsen.

magnus@bevaraakutsjukhusen.se

 

Carl Fridolfsson

Carl Fridolfsson

Ledamot i nämnden för trafik, infrastruktur och miljö.

Linda Gerdin

Linda Gerdin

Ledamot i regionfullmäktige och nämnden för folkhälsa och sjukvård.

Ida Höglund

Ida Höglund

Ledamot i regionfullmäktige

Ersättare i nämnden för folkhälsa och sjukvård

ida@bevaraakutsjukhusen.se

 

Pontus Lundgren

Pontus Lundgren

Ledamot i regionfullmäktige och ledamot av regionstyrelsens arbetsutskott.

Martin Malmerfors

Martin Malmerfors

Ersättare i nämnden för folkhälsa och sjukvård.

martin.m@bevaraakutsjukhusen.se

 

Jennie Olsson

Jennie Olsson

Ersättare i regionfullmäktige

jennie@bevaraakutsjukhusen.se

 

Malin Ramlöv

Malin Ramlöv

Ledamot i regionfullmäktige och regionens valberedning.

Helen Skogelin Torvaldsson

Helen Skogelin Torvaldsson

Ledamot i regionfullmäktige och i nämnden för arbetsmarknad, näringsliv och attraktivitet.

Sara Wallby

Sara Wallby

Ersättare i regionfullmäktige och i regionstyrelsen.

sara@bevaraakutsjukhusen.se